вівторок, 26 квітня 2016 р.

Чорнобильська трагедія - 26,04,1986




Цей день в історії. 26 квітня

26 квітня 1986 року о 1-23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС...читати далі>>>

пʼятниця, 22 квітня 2016 р.

Які небесні тіла мають хвости?


"Хвостаті" мешканці Сонячної системи - комети. 

  •  Комети рухаються по витягнутих еліптичних орбітах. У багатьох комет період зміни траєкторії руху дуже великий за людськими мірками і становить понад 200 років. Комети складаються з кам'яного або металевого ядра, укладеного в крижану оболонку із замерзлих газів (вуглекислоти, аміаку). 
  •  По мірі наближення до Сонця комета починає випаровуватися, утворюючи хмару пилу і газу, що оточує ядро. А газова хмара утворює величезний газовий шлейф - хвіст довжиною в десятки або навіть сотні мільйонів кілометрів. 
  •  Основна маса комети зосереджена в її ядрі, але 99,9% світлового випромінювання виходить від хвоста. Великі комети можуть залишатися видимими протягом декількох тижнів. 
  •  Облетівши Сонце, вони віддаляються і зникають з поля зору. 

понеділок, 4 квітня 2016 р.

4 квітня - Міжнародний день інтернету . День веб-майстара.


Міжнародний день інтернету     ukraine_nato2710.jpg



ІНТЕРНЕТНЕ СВЯТО. Міжнародний день Інтернету святкується 4 квітня – у день (смерті) святого Ісидора Севільського, покровителя учнів і студентів, який створив першу в історії енциклопедію Etymologiae у 20 томах, передає УНН.
Крім того, дата 4.04 дуже схожа на помилку HTTP 404.
Всесвітній День Інтернету започаткував не хто інший, як сам Папа Іоанн Павло II. З 2000 року тимчасову протекцію Всесвітній Павутині надає Ісидор Севільський. Він був іспанським єпископом та першим енциклопедистом, автором 20-томної праці "Етимологія". Саме тому, що ця людина внесла вагомий вклад у скарбницю світової історії, католицька церква вирішила зробити Святого Ісидора Севільського покровителем Всесвітньої Мережі. Він помер 4 квітня 636 року, тому в цей день громадськість багатьох країн світу відзначає свято Інтернету.

неділя, 3 квітня 2016 р.

Олімпіс 2016 - Весняна сесія




Запрошуємо взяти участь у конкурсі з інформаційних технологій
Всіх учнів 1—11 класів, а також учнів інших навчальних закладів запрошуємо взяти участь у Міжнародному дистанційному конкурсі з інформаційних технологій «Олімпіс 2016 - Весняна сесія».
Головна мета конкурсу з інформаційних технологій «Олімпіс» — підвищення мотивації до вивчення і зацікавлення учнів навчальним предметом. Це не олімпіада, у конкурсі є завдання різного рівня складності, тому у конкурсі можуть взяти участь всі учні без винятку.
 

субота, 2 квітня 2016 р.

Переможці «Бобер – 2016»


Під час проведення тижня інформатики були нагоджені лауреати та переможці Міжнародного конкурсу з інформатики 2016

 Картинки по запросу бобер 2016


Вітаємо  переможців міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер», учнів спеціалізованої школи №16



Сьогодні День народження Apple. 40 років тому Стів Джобс, Стів Возняк та Рональд Вейн заснували цю компанію.